-
Ezért nincs saját lakása sok magyarnak!
Budapesten 12, országosan csaknem 8 évnyi átlagjövedelem kell ahhoz, hogy valaki egy közepes méretű lakáshoz jusson; ez az arány rosszabb, mint három éve, mert a lakásárak kétszer olyan gyorsan nőttek ezalatt, mint a jövedelmek - derül ki az Otthontérkép friss felméréséből.
Tovább olvasok -
Veszély fenyegeti a csökkentett áfát a lakásépítéseknél!
A jelenleg ismert tervek szerint 2020-ban visszaemelkedik majd az új lakások áfája a most érvényes 5 százalékról 27 százalékra. Ez számos kockázatot rejt magában, a jelentős áremelő hatás már jövőre elbizonytalaníthatja a vevői oldalt, a felpörgetett beruházások pedig tovább fokozhatják az építőipart jelenleg is sújtó kapacitáshiányt. A piaci szereplők éppen ezért a kedvezményes áfakulcs meghosszabbítását sürgetik.
Tovább olvasok -
Megdőlt a tévhit? Ennyit dobott az Airbnb az árakon
Nem csak az Airbnb tehető felelőssé a belvárosi albérletárak növekedésért, aki pedig rövidtávú kiadás céljából vásárol ingatlan, egy valamire ne számítson: árcsökkenésre - többek között erről is szó volt a Magyar ApartmanKiadók Egyesülete és az Ingatlankiadás Okosan által szervezett konferrncián.
Tovább olvasok -
Ekkora drágulás várható a pesti ingatlanpiacon - itt a jóslat
2017 nyarára közel 9000 lakáshotel vált elérhetővé a piacon, ennek túlnyomó része a fővárosban található.
Tovább olvasok -
Hol lehet a legolcsóbban kihozni egy lakás építését? - itt vannak a friss adatok
A családi házak Budapesten, a társasházak Somogyban és Borsodban épülnek a legdrágábban. Legkevesebb pénzből Nógrád megyében hozzák ki az építtetők a lakások négyzetméterét - derül ki többek között a KSH legfrissebb, 2016-os Lakásstatisztikai évkönyvéből.
Tovább olvasok -
Egyre több külföldi vesz lakást a népszerű pesti kerületben
Budapesten a XIII. kerületben találkozhatunk a legtöbb új építésű lakással és ezek nemcsak egymással versenyeznek, hanem a használt lakásokkal is. Utóbbiak négyzetméterárai alacsonyabbak és alkudni is lehet, de számolni kell a vevőknek a felújítási költségekkel, míg az új építésű lakásoknál az illeték- és egyéb kedvezmények mérsékelhetik a vételárat. Jellemző a kerületre a külföldi befektetők jelenléte is, ők általában több új építésű lakást vásárolnak, majd kiadják azokat - szerepel a Balla Ingatlan közleményében.
Tovább olvasok -
8 módszer arra, hogy tuti ingatlanbefektetésed legyen!
Nem egyszerű megtalálni a legjobb ingatlanbefektetést, legyen szó kiadási célú ingatlanvásárlásról, felújítandó házak megvételéről majd eladásáról, vagy akár egy kedvező hozamú ingatlanalap kiválasztásáról, ahova befektetjük a pénzünket. Vannak azonban intő jelek, illetve olyan módszerek, amelyekkel körültekintőbbé válhatunk és csökkenthetjük annak a kockázatát, hogy olyan helyre fektessünk be, ami a vártnál alacsonyabb profitot eredményez, vagy akár veszteséget termel. A Sharestates társalapítói tippeket adnak arra, hogyan kerülhetőek el a rossz befektetések - derül ki a Global Real Estate Experts cikkéből.
Tovább olvasok -
Lakást adnál bérbe? Ekkora hozamokra számíthatsz!
A lakásbérleti hozam a fővárosban és több egyetemi városunkban is meghaladta a bruttó 7 százalékot 2016-ban, ami nemcsak a többi régiós fővároshoz viszonyítva magas érték, hanem európai összehasonlításban is kiemelkedő. Ezzel szemben nálunk az egyik legalacsonyabb a bérelt ingatlanban élők aránya. Egy 70 négyzetméteres saját lakáshoz, a magyaroknak 8 évnyi teljes átlagfizetésüket kell félretenniük - derül ki a Deloitte Európai Ingatlan Index tanulmányából.
Tovább olvasok -
Érik a botrány az építőiparban - A 25%-os drágulást már nem nyelik le
Perek, jogviták sokaságára lehet számítani az építőiparban amiatt, hogy idén váratlanul nagy mértékben drágultak az építési anyagok, illetve egyre több pénzbe kerül a munkaerő és a háttérszolgáltatások megfizetése - írja szombati számában a Magyar Nemzet. A legtöbb vállalkozó ugyanis 5-7 százalékos árnövekedéssel számolva alakította ki fix vállalási árait, ám eközben átlagosan 25 százalékos költségnövekedés következett be.
Tovább olvasok -
Lakást adnál el? Milliókat bukhatsz, ha te is ezt rontod el!
Átlagosan 15 lakást tekint meg egy érdeklődő, mire kiválasztja az alkalmas ingatlant. Bár a tapasztalt szem tíz perc után megállapítja, lesz-e üzlet a dologból, alkalmanként érdemes fél-másfél órával kalkulálni. Egy ingatlanközvetítő elárul néhány szakmai titkot: például hogy az ingatlanválasztás kulcsmozzanata, amikor a bemutatást követően a lakásvásárló egy-két perc alatt egyedül körbejárja a lakást. Érdemes ilyenkor hagyni elmélyülni, mert ekkor hozza meg a döntését.
Tovább olvasok -
Érik a rezsibotrány a Havannán: lakókat tiltottak ki a liftből
A Havanna-lakótelep több lépcsőházában új szerkezet került a liftekre, amely megakadályozza, hogy olyanok is használják a felvonót, akik nem fizették be a közös költséget. Társasházi joggal foglalkozó ügyvéd mondja el, hogy szerinte törvényes-e ez a gyakorlat.
Tovább olvasok -
Meghökkentő adatok a magyar lakásokról - erről érdemes tudnia
A hazai lakáspiacon van még tere a további drágulásnak, mert a környező országokhoz képest még mindig Magyarországon lehet legolcsóbban ingatlanhoz jutni - írja a Magyar Nemzet az Ingatlan.com elemzésére hivatkozva, amely a régiós országok, Csehország, Szlovákia, Lengyelország és Románia fővárosainak lakáspiacait vizsgálta.
Tovább olvasok